Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samosvorná ,,KOZA"

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost se samosvornou kozou na řezání dřeva?? Nějak jsem z obrázků nepochopil tu výklopnou vzpěru nahoře.Jak je zajištěná aby ji váha polena nezvedla. Díky případně i za fotku.na sewax@seznam.cz

aby ji váha polena nezvedla.

Ono se to šprajcne. To jest funguje do určitého úhlu vyklopení.
Na dosedacích plochách jsou zuby - trny.
Ta kyvná část by šla udělat jako posuvný jäckel v jäcklu(35*35mm vsunout do 40*40mm vodítek)pro nastavení toho správného šprajc-úhlu a pak to přivařit na tvrdo.
Nebo to udělat na dírky podle tloušťky materiálu, ale má to chodit od 24mm do 240mm, tak by to asi bylo zbytečný.
Obrázek ZDE