Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhkost pod schody

před půl rokem jsme se přestěhovali do domečku, je to klasická řadovka,která sousedí s vedlejším řadovým domem...dům je podsklepený s přízemím a s dalším patrem..v místě kde jsou schody (jsou oddělené od hlavní obytné místnosti v přízemí, ale jsou otevřené do místností v patře, kde se vytápěné pokoje uzavírají kvůli úniku tepla z chodby), jediné topení na chodbě je v přízemí, ale nevytopí celou chodbu, rozhodně ne tu v úrovni sklepa..garáž je od tohoto místa oddělená taky dveřmi..(garáž je jinak vytápěná), od doby, co jsme se nastěhovali, pozoruju v místě rohu...(večer přidám dokumentaci), že se loupe omítka..teď kdy se změnilo počasí se začala omítka loupat mnohem víc a když sáhnu na zeď v úrovni podlahy..resp..nad obložkou podlahy je znatelné, že je zde provlhlá..jen do výše cca necelých 10cm...jinde než v rohu se vlhko neprojevuje..celý zybtek zdi je suchý (neodrolený), roh sousedí jednou částí s druhým rodinným domem (kde mají garáž) a druhou částí s naší garáží (v místě kde je v garáži je nepoužívaná sprcha, nikde nic neteče)...tzn. není to rohový konec domu. Můžete poradit kvůli čemu to vzniká? Vlhkost z horní koupelny se tam podle mě nemůže dostat, protože tam vždycky vyvětráváme po sprchování. Díky moc za nápady.

Sylvinko,,jak říká Milan - tepelný most.To je místo,jehož tepelná vodivost je značně větší,než ostatní zdivo.A pokud se tam dostane vlhký vzduch,(a ten se tam dostane)sráží se tam z něj vlhkost.Jediný způsob odstranšní problému je dodatečné topení,nebo ventilátor.Přeji hlavně teplý průběh zimy.
JABRAKA

milane a jabrako..děkuji za reakci..chci se jen zeptat, zda to nemůže nějak narušit statiku domku? když je to v tom koutě? ještě mě napadlo,že sousedi s garáží tammají roztátý sníh a podmáčelo to zeď,aleto je určitě nesmysl :) děkuji za rady, takže řešit topením nejlépe..v těch chladných měsících

Tepelný most je vodič tepla nebo chladu. Z místa vyššího potenciálu vede tepelnou energii na místo s nižším potenciálem (nerozlišuji chlad ani teplo - prostě vyšší nebo nižší hodnotu), podobně jako elektrický proud je veden elektrickým vodičem a to přednostně před ostatním okolím. Přerušit tepelný most je možné tepelnou izolací. Platí to obecně.