
srážení vody
dobrý den,
prosím o radu v následujícím problému: skrz zeď a síle cca 60 cm mám z koupelny vyvedenou novodurovou trubku js 100 mm. Z koupelny je osazena větráčkem, který odvětrává koupelnu skrz zeď do okolí. Pokud je počasí jako v těchto dnech nebo podobné, kde je velký rozdíl teplot, sráží se mi na dně v té novodurové trubce voda, která - pokud se jí nahromadí více - stéká k tomu větráčku a pod ním do zdi.
Výsledkem je mokvající zeď v koupelně pod větráčkem a následné problémy (štuk, malování). Trubka kdysi sloužila jako odvětrání karmy a když jsem prorážel tu zeď ze smíšeného zdiva, byl jsem rád, že jsem ji vůbec prorazil. A teď je problém.
Prosím pěkně, máte někdo zkušenosti s nějakou stěrkou držící na povrchu novodur (aby to bylo vodotěsné). Neexistuje něco takového jako je "samonivelačka" ?
Nejspíš se ptám blbě, ale chci si ušetřit práci než to budu muset předělat - vysekat větší otvor a otočit spád.
Díky za inspirativní rady, přikládám obrázek a přeji hezký den. František Žalud
máte obrácený spád!! proč?
Milane,trubka mu tam zbyla z jiného účelu.Ale skutečně bych použil silikon na dno trubky,a vytvořil falešný spád,aby voda,zkondenzovaná z vlhkého procházejícího vzduchu,odtékala ven.Ale venku musí trubka přesahovat zeď,aby neničila voda fasádu.
JABRAKA
Jardo, ale to bude muset dát i 2 cm silikonu.... to bych raději předělal trubku, nebo vložit menší a obrátit spád!!!
Asi bude skutečně nejjednodušší vložit o 2 cm menší trubku a spádovat ji ven.Stačí ji pak jen zapěnit a tím ji v té poloze zafixovat.
JABRAKA
Nejjednodušší je klapka zvenku.
Ta klapka určitě stačit nebude,ke kondenzaci bude docházet stejně a obávám se,aby příliš nebránila odcházejícím spalinám.
JABRAKA