Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduché zateplení mezi krokvemi.

Dobrý den,
mám od děctví takový sen, udělat si na půdě našeho domku něco jako ateliér (krásný výhled do kraje). Takovou větší místnost určenou k občasnému obývání (bez koupelny, kuchyně a wc). Pustil jsem se do toho svépomocí.

Řeším ale velký problém se zateplením. Chci totiž izolaci mezi trámy s tím, že by trámy vyčnívaly (alespoň o centimetr) do místnosti. Tloušťka trámů je však pouze 11 cm. Všechny trámy jsou ze staršího dřeva, obroušené do hladka a natřené. Proto je nechci nastavovat. Mou hlavní prioritou nejsou úspory tepla. Chci pouze, pokud si tam v zimě trochu přitopím, aby to bylo poznat. Místnost bych využíval občasně.

Jde o velbovou střechu krytina = kanadská šindel na bednění.

Mohli byste mi prosím poradit s řešením? Máte někdo s zkušenosti? Děkuji.

Zateplení 8cm vaty?

I když použijete nejlepší izolaci s lambdou 0,033 tak zapomeňte v zimě na " v zimě trochu přitopím, aby to bylo poznat"
v létě se bude přehřívat a bute tam k nevydržení.

ale co bude za povrch mezi trámy? palubky, SDK, igelit, látka, hobra,
Samozřejmě že i 8 cm vaty je lepší jak nic, ale víte co protopíte a jak dlouho v zimě budet topit, nežli vytopíte na příjemnou teplotu?

Dobrý den,
mezi trámi bych rád palubky. Jsem si vědom samozřejmě toho že tam nebude žádný tepelný komfort, ale právě to lepší než nic bych rád docílil.
Spíš se mi jedná o to, aby díky slabé vrstvě izolace v tom nějak nekondenzovala voda (zejména v létě, když slunce praží do střechy).