Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojení zářivky

Dobrý večer, koupil jsem zářivku pod kuchyňskou linku, která má 3 vodičové zapojení, ale ze zdi mi kouká jen černý a zelenožlutý. Dělá se to tak že černý se dá klasicky na fázi a zelenožlutý bude jako nulák a tím pádem zem nebude v zářivce zapojena? Díky!

V prvom rade si over, či je čierny skutočne fázový vodič a je prerušovaný vo vypínači.Ak áno, tak čierny /L/ na L svorku svietidla, zeleno-žltý/PEN/ najprv na kostru svietidla a následne prepojiť na N svorku.

Mas to skoro dobre.
Nicmene melo by to byt tak, ze na stredni svorce propojis zlutozeleny a pak to v levo kratkou klemou propojis na levy. Duvod je v "uklepavani vodicu", kdyz ti nepujde N drat(uklepe se, povoli svorka....) tak to nesviti, ale je to beypecny. Kdyz ti nepujde PE drat, jke to nebezpecny, ale funguje to.
Edit: chte4l jsem napsat nech to bejt, ale predelej to. Kdyz se ti povoli privod PEN, mas na kostre + fazovy napeti. Propoj na prostednim zlutozeleny a pak to proklemuj na N, idealne bey preruseni vodice.