Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Má smysl vyndavat pračku ze zásuvky?

Ahoj! Zvykl jsem si (už ani nevím proč, snad mi to radili rodiče) vyndavat pračku po vyprání ze zásuvky, že prý je to snad bezpečnější. Je to k něčemu, kromě případné úspory energie? Nevím, jak je pračka uvnitř zadrátovaná – je reálná šance, že by jen čudlíkem vypnutá pračka nadělala nějakou škodu?

Nové práčky majú zapínanie mikrospínačom, určité obvody sú pravdepodobne stále pod napätím.Okrem toho v príručke je vyslovene napísané, že sa má prívodná šnúra po ukončení prania vytiahnuť zo zásuvky.Ktovie ako by reagovala poisťovňa v prípade požiaru.

Já sám mám zlou zkušenost.Naše pračka,která byla asi 3 roky stará,zabudovaná pod kuch.linkou,byla vypnutá knoflíkem na panelu,otevřené dvířka a tři dny se nepralo.Z ničeho nic se buben začal točit a topení začalo hřát,prádlo uvnitř uložené začalo doutnat,Rychle jsem vytáhnul vidlici ze zásuvky a tím zabránil požáru.Kdybychom nebyli doma,tak jsme vyhořeli.Dodnes to chápu jako záhadu,i jako elektrikář jsem to vůbec nepochopil.
JABRAKA

Vytahování spotřebičů ze zásuvky je dotaz obecný bez ohledu na značku. Nedovedu si představit, že bych obcházel spotřebiče a vytahoval ze zásuvky po použití počítač, pračku , mikrovlnku, televizory, zesilovač, DVD.....
Asi bych měl, ale jeblo by mě, kdybych to dělal několik let, jednou zapoměl a něco se stalo.:-D

Důvody k bezpečnosti jsou vždycky.
I pračka správně instalovaná na proudový chránič a přepěťovou ochranu,
může udělat cokoliv, technika není neomylná.
Stačí když spořivá hospodyňka nechá od. hadici v kýblu s vodou, čerpadlo to po vypnutí může natáhnout zpátky
a už je zaděláno na to, aby odešel regulátor a začalo hořet topení...
Tento případ se opravdu stal a přivolaný technik doporučil - nenechávat hadici v kýblu, vytahovat stroj ze sítě...

MS - docela by mě zajímalo, podle jakého klíče si vybíral ty "vybrané spotřebiče", a které patří mezi ty nevybrané ;-) Požár totiž může vzniknout z jakéhokoliv spotřebiče - třeba i z ledničky nebo mrazáku, které určitě nevypínáš. Vím o případu, kdy byt vyhořel po zkratu prázdné zásuvky, od které se vznítila blízko visící záclona... Člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, nebo by mu z toho opravdu jeblo, jak už tu bylo řečeno. Taky si neumím představit, že bych před každým odchodem z domu vytahoval veškeré spotřebiče ze zásuvek, a po příchodu zase zastrkoval (možná bych si na některé ani nevzpomněl). A ani nevím o nikom, kdo by tohle dělal.

Tak např. když jsme zapojovali ohřívač vody (5l) pod dřez tak při prvním zapnutí se ozvala rána a zakouřilo se, samozřejmě jsme dostali jiný, který zatím 2 roky funguje, ale nikdo neví...dále potom satelitní příjímač, který se silně zahřívá..prostě vytahuju to, kde hrozí nebezpečí, ikdyž ty zásuvky a mrazák neovlivním:-)

Mně vybouchla jen zastrčená roztrojka v zásuvce, ve které (v té roztrojce) nic nebylo! Když se podíváme na obrázek tady, a hlavně tady, je jasné, proč to muselo řachnout samo. Též vidíme, že horní díra přehazuje o proti zbylým dvěma fázi na druhou stranu. Výborný výrobek, zakoupený v Makru...
Fotografie jsem posílal na Českou obchodní inspekci. Dávám kvízovou otázku: Zajímalo to tam vůbec někoho?

kašlu na nějaké stand-bay režimy, vypínám kde co ......no a když se ptáte na pračku, tak tu vypínám ze zdi, neb ja na prodlužce a ta se používá podle normy jen na dobu nezbytně nutnou.....takže po použití odpojit...ze sítě...nemyslím od pračky..Až mi opadají zase kachličky tak dodělám elektriku.....

Osobně pračku ze zásuvky odpojuji a to hlavně z důvodu spotřeby energie. Pořídil jsem si měřák spotřeby a i když byla pračka vypnutá stále to několik W odebíralo.
Pokud máte možnost, tak si spotřebu přeměřte a uvidíte sám, zda a kolik pračka odebíra ve vypnutém stavu

měli jsme electrolux 9 let, v návodu bylo uvedeno, po skončení vytáhnout ze zásuvky. Máme novou asi rok, má o milion funkcí které chápe jen druhá polovina domácností víc a v návodu je opět doporučení vytahovat. Cituji: Ukončení programu ..... Otočte voličem programu do polohy "Stop" . Vyjměte prádlo. Vytáhněte zástrčku ze zásuvky a zavřete kohoutek přívodu vody.
Takže asi to nějaký důvod má když i přes pokrok radí stále vytahovat.

Ono to je taky z alibistických důvodů - kdyby náhodou byl někde šlus v pračce a začalo to hořet (právě v tom standby režimu), tak se výrobce kryje proti žalobě, protože v návodu je doporučeno vytahovat ze zásuvky a pokud uživatel nevytahoval, tak jednal v rozporu s návodem k použití.
Jako v USA - nesušte zvířata v mikrovlnce.