Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přišroubovat světlo na polystyrenové zateplení?

Zdravím,
mám ve sklepě nalepený 5 cm polystyrén zespodu na strop, na tom je perlinka v lepidle a štuk. Potřebuji na to připevnit stropní svítidla. Špalkům bych se rád vyhnul a vrtat skrz PS až PZ desek a pak dávat cca 8 cm vruty také.

Neexistují náhodou nějaké speciální hmoždinky do polystyrénu, které by udržely cca 1,5 kg světlo? Nebo nějaký jiný postup?

Taková práce stojí za h....Holt nezbyde než koupit si vruty 100 mm, navrtat šikmé díry -jestli tam je zrovna překlad bude sranda, nakolíkovat to dřevem +lepidlo, znova navrtat a přišroubovat to pořádně. Otázka je napájení -plochý kabel nebo něco jiného...Je to piplačka na půl dne, ale za takovou práci pak ručím 100 let .

yorg, dopručuji navštívit stavebniny, vysvětlit oč jde, a koupit turbolety do SDK za 4Kč kus. Vezmete zbytek polyše, našroubujete světlo a pro jistotu to vylepšíte kvalitní oboustranou páskou.
Samozřejmě že si nekoupíte celých 50 metrů oboustranky, když potřebujete jen 10cm, ale to již vyřešíte.
.....
pak zkusíte jak hodně udrží takový turbolet v polyši s páskou. I zářivku. (opravdu světlo váží až 1,5kg?)