Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestandardní osazení vany - prosím poraďte

Rekonstruujeme maličkou koupelnu ve starším domě a chceme tam instalovat vanu (druhou koupelnu na běžné sprchování máme v patře a proto tady chceme pro budoucí děti instalovat sice malou, ale vanu). Máme ovšem problém - výklenek po bývalé sprše má rozměry 114 x 70 cm a docela bychom tam chtěli narvat vanu 120 x 70 (65). (Nejbližší menší rozměr vany je 105 a to mi přijde hrozná škoda okrádat se o vzácné centimetry na dětské dovádění.)
A zde je ta otázka: máte fígl jak získat těch chybějících 6 cm?
Nabízí se 2 možnosti:
- 1) vyřezat drážku cca 3 cm na každé straně a vanu do nich zasunout (co vy na to?)
- 2) ubourat kus zdi po celé výšce až ke stropu, aby to nevypadalo blbě.
Co byste zvolili vy? Jak myslíte, že bude vypadat tak utopená vana? Beru všechny postřehy, rady i názory. Díky.

Volil bych spíš ubourání zdi jinak to bude vypadat hrozně divně, ale asi bych to nedělal až ke stropu, ale třeba 50cm nad vanu, udělat takový jakoby výklenek - odkládací prostor, nebo na výšku stojící osoby - aby se děcka při blbnutí o hranu nepraštila. Když by se udělal takový výklenek třeba kolem celé vany, ne jen z boků, mohlo by to vypadat i velice zajímavě co se architektury týče. Nepřemýšleli jste o rohové vaně? Občas se s ní dá prostor využít lépe.

Možná by to nebylo ani tak dramatické.Ty tři centimetry by nebyly tak hrozné.pokud by tam ještě hrály úlohu ty staré obklady,které tam ještě zůstaly?I tak bych nedělal drážku,ale výklenek minimálně na šířku jednoho kachlíku.Ale kolem dokola.
JABRAKA