Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení elektrické varné desky a trouby

Ahoj! Budu v kuchyni připojovat elektrickou varnou desku a troubu (dva samostatné spotřebiče). Chtěl jsem si udělat lepší obrázek o jejich zapojení, ještě než budu volat elektrikáře. Na troubě je psáno 230 voltů, kabel má tři vodiče (hnědý, žlutozelený, modrý). Na varné desce je psáno víc možností, od 230 V a tří vodičů až po 400 V a čtyři nebo pět vodičů; kabel na ní není žádný. Na zdi mám klasickou zásuvku a vedle ní krabičku, která vypadá takhle:

[http://kutilska.poradna.net/file/view/855-zapojeni-jpg]

Jestli tomu dobře rozumím, trouba přijde do klasické zásuvky a desku elektrikář zapojí kabelem přímo do té speciální krabičky? Která z variant zapojení desky je lepší?

Zdravím, chtěl jsem se také zeptat. Bylo by možné takovéto zapojení trouby a sklokeramické desky do jednoho jističe, když počítám s tím, že mi nikdy nepojede všechno naplno?

modrý - pro desku i troubu
žlutozelený - pro desku i troubu
hnědý - 1. fáze pro desku a troubu
černý - 2. fáze jen pro desku
šedý - 3. fáze jen pro desku.

Jistič bych použil 400V/20A. Díky za odpověď.

Díky za radu. A dá se někde vyhledat, která fáze je na kterou plotnu? Jde o desku Indesit VRA640CPT a nikde se mi to nepovedlo najít. Našel jsem informaci o běžném zapojení fází elektrických sporáků (L1-nějvětší a nejměnší plotna, L2-zbytek, L3-trouba), ale to bohužel neni můj případ.