V samotném analogovém přijímači být chyba nemůže. Ten nemá s digi příjmem nic společného, funguje jenom jako obrazovka. Radiový příjem má mnoho záludností. Proto jedná li se o příjem radiových vln (a digi vysílání sem také patří)v místě, které je více vzdálené vysílači, nebo je za kopcem a podobně, vzniká problém slabého signálu, signálu rušeného odrazy, případně signálu chyceného pouze odrazem. V tom případě i dobrá firma zabývající se montáží antén může mít se splněním zakázky problém.
V tomto případě se musí zaměřit na použití výkonnější antény, případně vhodného antenního předzesilovače.
Vzhledem k tomu, že digi TV funguje, (pouze STB ne) je potřeba navýšení úrovně signálu celkem malá, takže by si s tím firma měla snadno poradit.
Ještě se vrátím k vysvětlení citlivosti přijímačů. Můžeme sestrojit jako přijímač krystalku ze třech součástek, a bude hrát. Také můžeme koupit na tržnici rádio za 50,- Kč a také bude hrát. Ale také rádio za 15000,- a bude hrát též. Otázka zní jak a co na něj chytíme.
Citlivost přijímače závisí vždy na tzv. vstupním dílu, který může být jednoduchý a málo citlivý a tím také levnější na výrobu. Tím zpravidla použitý na levnější přijímače. Opakem jsou vstupní díly, osazené velmi kvalitními součástkami, jsou obvodově složitějsí a lépe nastaveny. Tím také kvalitnější a citlivější. Nemůžeme je však očekávat v levných přístrojích.
Další věcí, která ovlivňuje samotnou citlivost vstupních dílů, je tolerance výroby jednotlivých součástek ze kterých je díl vyroben. Nikdy nelze docílit aby součástky byly zcela stejné. Proto se stane, že dva stejné výrobky se citlivostí dost liší.
A je tu ještě jedna věc. Velmi citlivý přijímač je také velmi citlivý na rušení. To je právě v městské zástavbě, v blízkosti průmyslových center a ve všeobecném radiovém smogu spíš na závadu.
Výrobci přístrojů to vědí. Spoléhají na to že mnoho příjmů je přes kabel, kde se sílou signálu není problém, a příjem přes antény je většinou z blízkého vysílače, protože se síť neustále vylepšuje.
Ale i tak vždy budou místa se špatným pokrytím, kde signál bude slabý, nekvalitní, nebo dokonce žádný. Většinou tak bude na venkově, ve vzdálenějších oblastech, kam vysílač, většinou orientovamý na město nedosáhne.
V tom případě se přijímač s vysokou citlivostí uplatní velmi dobře. Ale jak zjistit citlivost přijímače při nákupu v obchodě, je pro běžného zákazníka nemožné.
Částečně bez záruky, lze porovnat citlivost tímto trikem. Dva, nebo více přijímačů naladíme na stejný program. Použijeme stejný kabel od antény. Potom připojíme anténu, následně odpojíme a pomalu oddalujeme konektor kabelu od konektoru přístroje.Jedná se o milimetry, až centimetry. Sledujeme obraz jak daleko může být konektor vzdálen, aby byl obraz ještě, použitelný. Totéž uděláme u druhého přístroje. Čím dále může být konektor vzdálen od konektoru přijímače aby byl obraz použitelný, tím má přístroj větší citlivost. Lze to však použít pouze pokud z antény jde dost silný signál. Pokud je slabý, obraz vypadne okamžitě po odpojení.
Otázkou však je, zdali nám pracovníci prodejny takovou manipulaci s přístroji umožní.