Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nehřejí radiátory

Dobrý den,
obracím se na Vás o radu ohledně topení u dvougeneračního domu, který jsem koupil jako starší a tudíž nevím jak to fungovalo dřív. Je to podsklepený dům, ve sklepě máme kotel litinový Viadrus U26 na tuhá paliva, jinou formu topení nemáme. Jedná se o následující problém radiatory ve sklepě, v prvním i druhém patře fungují bez problému. Pouze v tom poslendím 2 patře nehřeje topení na chodbě a v koupelně, tyto radiátory jsou od sebe odděleny zdí. Pouze když je voda v systému hodně horká nad 80 C tak je přívodní trubka lehce vlažná. Na půdě je expanska, čerpadlo nepoužíváme, je to řešene samospádem. Měl jsem pozvanou firmu, ale pouze mi vyměnili ventily a nic víc. Předem děkuji za rady.

Oni mi měnili kotel, tak jsem se jim zmínil, že mi to nehřeje tak hned skočili do auta pro ventily a šoupli mi je tam:-). Takže to nehřálo se starými ventily a nehřeje ani s novými. Ano v expanzce je voda to vím, že tam má být a ovzdušňuji pravidelně. Ale soustava bývá velmi málo zavzdušněná.

Luboši,
"nehřeje topení na chodbě a v koupelně"
Zatopit ohřát kotel, zavřít radiátory mimo ty co netopí, doplnil bych expanku na 90% objemu a šel odvzdušnit netopící radiátory. Klidně odpustit i 3 litry vody.
Čerpadlo není třeba, topit to musí i bez něj.

Ze zkušenosti, bývý to zavzdušněné. Zatím jsem nenašel nikoho, že by měl ucpaný kohout.
Ještě poznámka, opravdu máte kohouty otevřené?

Expanzku mám pořád napuštěnou doplna, tzn. že napustím radiátory a co z expanzky nepřeteče to tam zůstane. A kohouty mám opravdu otevřené, ovzdušňovat jsem zkoušel, ale kdybych odpustil 3 litry vody tak bych zas musel dopustit asi vodu a to by asi ztratilo význam. Hodně lidí říkalo, že mám zkusit oběhové čerpadlo tak se na to budu muset informovat. Jinak nemám s topenáři dobré zkušenosti myslím s firmami, "meloucháře" v tomhle oboru neznám jenom co chtějí za výjezd. Plánuje se celková výměna topného systému do "pár" let tak se mi nechce moc investovat. Jinak děkuji všem za odezvu.