Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím namazat rotoped

Dobrý den,
nevíte někdo čím namazat "brzdové destičky" u postaršího rotopedu? Třecí plocha je něco jako plst/filc (destičky) a kov (kotoučový setrvačník). Chci to namazat z důvodu odstranění zvuku, který rotoped vydává při určité zátěži a rychlosti šlapání. Napadlo mně použít to, co jsem našel v dílně - Konkor 101, olej na kola (Druchema) nebo vazelína (plastické mazivo LT 2/3), ale nevím jestli je to to pravé...
Děkuji, Zbyněk.

Síla přítlaku brzdových destiček zvětšuje odpor při otáčení setrvačníku a tím simuluje např. jízdu do kopce. Překonávání odporu je jediná funkce pro kterou se rotoped používá. Na kmitání si stačí lehnout na záda a jet na kole. :-D
Každá brzda založená na principu tření se hřeje a vydává zvuk. O tom se můžeš přesvědčit např. tím, že za jízdy přiložíš ucho ke kolu u jedoucího auta a zabrzdíš, nebo zajdeš na nádraží a běžíš u zastavujícího se vlaku.
Namazáním odstraníš tření a tím i zvuk a zrušíš funkčnost přístroje.
Vhodnější řešení je nový neztvrdlý filc.

Zákazník prodavačce: Máte vlnu? Není. Vedoucí: Slečno neříkejte že něco není ale například vlnu nemáme ale hned jak se ostříhají ovečky vlny bude dost.
Zákazník prodavačce: Máte filc? Prodavačka: Filc nemáme, ale máme filcky, až je ostříháme bude filcu dost.

Pro ty, kdo hledaji jak se zbavit oskliveho zvuku zpusobeneho trenim u starsich mechanickych rotopedu mam jednoduchy navod:

1) Koupit novy filc - da se sehnat v Hornbachu za 100Kc 2ks 3mm tlusty - 150mm x 50mm
2) Z filcu vystrihnout stejny tvar brzdovych desticek a nalepit misto starych tvrdych
3) Zaroven doporucuji namazat a napnout retez a namazat bovden u lanka pro zvysovani zateze

Razem mate znovu tichy a funkcni mechanicky rotoped!