Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malba v panel. bytě

V klasickém panelovém bytě (obýváku) jsem oškrábal starou výmalbu a nyní mohu začít s malováním (Polar). Musím nějak upravit povrch od nečistot (škrábání šlo dobře, povrch jakžtakž hladký) například vysátím zdí od prachu..., nebo mohu rovnou malovat?
Dále mezi okny jsem měl vypouklou omítku tak jsem ji odstranil co to šlo (asi 50 cm2). Čím to zarovnám, síla omítky cca 4mm, stačí sádra s trochou primalexu? Děkuji za rady.

To oškrabání je dobře.Pokud ti odpadl z panelu škraloup omítky,nejlepší zkušenost mám s klasickým flexilepidlem fasádním.Rychle to zaschne a dobře se zarovnává,jde to třeba zabrousit pěkně do roviny.Nakonec celou stěnu zastěrkuji finální stěrkou,lhostejno jakou.Většinou bývá čistě bílá.Zeď je po zaschnutí stejnoměrně bílá a není třeba nanášet Primalex dvakrát.Stačí první vrstvu polaru jen opravit.Tu stěrku nanáším ve slabé vrstvě,případně naředím primalexem,a roztírám širokým hladítkem.
JABRAKA