Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem repase Ni-Cd baterie akuvrtačky za Li-ion

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, co je potřeba když si chci předělat aku baterii na akuvrtačku 7,2 V z Ni-Cd/1000 mAh na Li-ion..Mam doma dvě nevyužité 3,6 V/800 mAh li-ion baterie, tak bych je chtěl využít na tohle, ale nevim, co je potřeba krom toho, že pak použiju k nabíjení vhodnej zdroj (takže zdroj bude 7,2 V a cca nějakých 100 mA?) Myslim to, že je asi potřeba postavit nějakej obvod s indikací, aby se baterie po nabití odpojila? Četl jsem něco o li-ion bateriích, ale už si to moc nepamatuju- myslim, že jsem četl, že i kromě toho, že se po nabití musí odpojit, tak by se měla odpojit i při poklesu napětí, aby se nevybíjela uplně..Ví někdo jak na to? Byl bych vděčnej za nějaký jednoduchý schéma- třeba i jen vysvětlený slovama-nemusí to bejt obrázek, nebo nějakej odkaz na net.. Předem díky moc, zdraví Petr

Dle tipu akumulátoru mají Li-ion minimální napětí 3,5-3,6V a maximální 4,2-4,3V, pokud se nabíjí nad hrozí exploze, pokud se vybije pod, nenávratně se poškodí. Na nabíjení mají svá specifika, nabíjet je jen z usměrněného zdroje není příliš vhodné. Nemám teď moc času, tak zkus pohledat zapojení Li-ion v mobilech, někde jsem před nedávnem viděl několik různých zapojení, jen by se musely upravit napěťové děliče pro tranzistory. Jinak je to pár součástek. Otázkou je, jestli má smysl si s tím hrát, protože by to chtělo udělat i "kvalitní" nabíječku.