Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomozte od vlhkosti

Dobry vecer vsem. Vlastnim domek u vody.Mel jsem jiz 2povodne za posledni rok.Potrebuji radu ohledne vlhkosti. Nyni mam podlahu z dlazby a omitky mam oklepane do 50cm(interier).Chtel bych radu abych nemusel davat sanacni omitky...... na kterych je stejne poznat vlhkost..premyslel jsem po domluve se zednikama o nahradnim reseni a to ze bych mel prohodit špricem omítku(50cm) a pak udelat nejaky rost aby zed dychala a dat do 1m nejakou oblozku(např. plastove oblozky exterieru,ktere se pouzivaji na oblozeni domu) to me prislo jako dobry napad. Bohuzel nemuzu najit vyber dekoru pvc oblozky do dreva,je-likoz mame interier (strop dreveny+ dlazba dekor dreva). Nikdo mi nedokaze poradit ve stavebninach kde hledat.Na internetu jsem take nenasel nic podobneho.Jen bily a hnedy dekor coz by nebylo hezke. Poradite mi,dekuji za napady

IMHO (nejsem odborník) ta zeď přes ten plast nebude dýchat taky (ale naopak se tam zevnitř ta voda bude srážet a poteče v čůrcích dolů) a vlhkost ti navzlíná po určité době ještě výše, nad to obložení. Takže bych to ve výsledku viděl na plísně a oklepání dalších 50cm omítky..

Zoule,i když pomineme dýchání,Milan není zastáncem tohoto termínu.Rozhodně je u takto postižené zdi nutné ji nechat co nejdéle odkrytou.Pokud se zakryje,třebas jen kobercem,změní se dramaticky mikroklíma okolo této zdi.Pak je stěna mnohem studenější,tím i vlhčí a v zimě se posune rosný bod až dovnitř místnosti.
Jediná cesta je hodně topit a větrat na odkrytou stěnu maximálně ošetřenou sanačními omítkami.
JABRAKA

mel jsem v celem dome 45cm,sklep nemam. Jednalo se mi o schovani vlhkosti a aby se zaroven netvorila plisen.Nevim jestli by se financne vyplatilo davat sanacni omitky kde je videt vlhkost,kterou to taha ze zdi.Nebo uzavrit to kompletne obkladem. Jednalo se mi o radu s vyberem oblozeni a jak by postupoval nekdo jiny. Chapu ze prodat dum je nejrozumnejsi reseni ale mam na to hypoteku. Je to takova kasicka ,ktera se nikdy nenaplni ale opravil jsem ho kompletne vlastnima rukama a nemuzu ho prodat pod cenou. To se mi nevyplati. Proto upresnuji,potrebuji schovat vlhkost necim esteticky dostupnym

mio,. jak píši ostatní, schovat vlhkost je zadělání problému.
Ale nevím co jeestetické a co drahé.
Možnosti se vždy najdou, a napasují na individuelní požadavek, od nejjednoduššího až po složité.
Předsazenou stěnou uložíte cetris 8mm, na ně dle libosti povrch od tapet až po omítku. Detaily až po požadavku na estetiku.