Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem interierové dveře nesedí

Prosím o radu, koupili jsme klasické plné interierové dveře 70, do klasických panelákových futer, dveře jsem musel zkracovat o 2 cm, ale při nasazení prostřední a spodní pant se nasadí úplně jen horní nedosedne až na konec, tudíž dveře nejdou zavřít o cca 3 mm, poradí někdo co stím, potřebuji aby dveře klesli kousek dolu

ale on je potřebuje dostat dolů, tedy, pokud dveře nejsou zmetek či nemají seřizovací závěsy (pochybuji), jinak než uříznutím je níž nedostane. Pokud tedy sedí na čepu. Pokud ne tak bude řezat buď na dveřích nebo obřezávat na zárubni a to bych dělat nechtěl.

Je vidět, že jste se s popisovaným problémem nikdy osobně v praxi nesetkal, já ano, několikrát.
Horní pant mu visí(o 3mm) a prostřední a dolní je nadoraz.
Potřebuje tedy uříznout z prostředního a dolního pantu NA DVEŘíCH 3mmm a taktéž uříznout 3mm dříku prostředního a spodního pantu na zárubních, čímž dosáhne požadovaného snížení celých dveří o 3mm.

Ještě se podívej jak "hluboká díra" je v tom novém pantu. Ony se totiž vyskytují mělčí a hlubší a pak by místo řezání čepu stačilo vyšroubovat závěs, dát hlubší a dveře by sedly o kousek níž.
Ovšem bylo by to dražší.