Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak snížit vlhkost v bytě?

Dobrý den měl bych takový dotaz: Udělal jsem kompletní rekonstrukci starého bytu ve zděné bytovce a mam tam teď velkou vlhkost drží se v rozmezí 60-80% v určitých místnostech (obývací pokoj, kuchyně,WC a koupelna)které se kompletně předělávali ostatní dvě místnosti jsou bez problému. Potřeboval bych jí co nejdřív snížit nemá nikdo vyzkoušený způsob na snížení té vlhkosti a mohl by mě nikdo poradit? Děkuji za nápady.

Ikdyz diskuze je uz davno "mrtva", tak po precteni mam pro vsechny potencialni ctenare jedno doporuceni. Zacnete nejdrive prectenim nejakeho claknu o tom co je to vlhkost vzduchu, RELATIVNI vlhkost vzduchu, rosny bod a jejich vzajemna zavislost na teplote. Staci uplny zaklad a neni treba jit do detailu. Zabere to maximalne 20 minut a muzete pak "odfiltrovat erudovane se tvarici nesmysly" typu: 80% vlkost kondenzuje pri cca 18-19 stupnich, v zime je venku vlkho takze nevetrat, a podobne!