Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doporučte ventilátor

Můžete někdo doporučit el. ventilátor co se hodí do malé kotelny v rodinném domku, kde je kotel na dřevo. Jde mi o odtach kouře v případě, že třeba při roztápění kotle dojde k zakouření kotelny? Hodil by se mi nějaký s automatickou žaluzií uvnitř i zvenku, aby do kotelny nelezli hlodavci a v zimě tam velkým otvorem netáhlo příliš mnoho ledového vzduchu (samozřejmě vím, že kotel potřebuje pro hoření dostatek vzduchu).

Odtahový ventilátor se do kotelny moc nehodí, protože narušuje přirozený tah komína a tím naopak podporuje kouření. Pokud je problém s kouřením, tak se používají odtahové ventilátory do komína, ale ty nebývají zrovna z nejlevnějších. Vyřešil jsem to k plné spokojenosti instalací ventilátoru který nevysává vzduch z kotelny, ale naopak jej tlačí dovnitř, čímž zvyšuje v kotelně přetlak a tím zamezí zakouření(samozřejmě musí být zavřené všechny dveře a okna). K tomu by se daly použít i odkazované ventilátory. Já mám kotelnu větší, tak jsem musel osadit i přiměřeně výkonnější.