Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vrzani parket

Dobry den, chtela bych slyset nazor nekoho jineho - nechali jsme si kompletne zrenovovat parkety v byte - stare se vyndaly, polozil se dreveny rost, na to se polozila osb deska a zpatky nalepily stare parkety. Ted nam po cca 4 mesicich uzivani zacaly parkety praskat (rany jsou docela hlucne, jsou slyset i z vedlejsiho pokoje) a v urcitych mistech pri doslapu podlaha zavrze. Moje otazka zni, zda je toto zpusobeno napr. zmenou pocasi (problemy zacaly v pulce zari) a je to "normalni" nebo zda se spise jedna o spatne provedenou pokladku a mame narok uplatnit reklamaci?

Dekuji predem.

P.

vrzani je zpusobeno tim ze se hybe podklad, tipoval bych ze rost nebude dpstatecne husty, nebo vrzou taky kdyt jsou pokladany na sucho a ne lepene. Pokud jsou na sucho tak je to prirozene.
co se tyce praskani spar, je to zavisle na vlhkosti, teplote a na tom zda na ty parkety dopada primo slunicko nebo ne - ve finale jde o praci dreva z vlhkosti okolo, v zime seschnou, v lete se vrati do puvodniho stavu a tam kde prazi slunicko budou popraskane furt. Jedine je nanovo vytmelit ale to bych nedelal. Praskliny by meli byt cca 1-2mm to bych bral jako normalni stav ale vetsi uz pak rikaji neco o kvalite pouziteho dreva.