Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obezdění krbové vložky

zdravím...chci se zeptat...chystám se obezdívat krbovou vložku...počítám posadit ji na nějaké itongy...nechat mezeru odspoda aby k vložce mohl vzduch...a celý prostor až ke stropu zavřít sádrošem vč. komínu a obezdít kamenným obkladem...
je něco na co bych si měl dát pozor?

Zdravím,
sádroš by se na toto neměl používat, teplem Vám to časem zdegraduje a zvětrá. Na tento účel by se měli použít speciální desky. Sadrokarton jedině od vyhřívaného prostoru odizolovat vhodnou izolací. Já to tak mám už 2 roky a funguje to skvěle a nic nepopraskalo.

no vidíte hned bych udělal chybu...
já jsem viděl nějaký návod kde celé to obložení dělali z nějakých izolačních desek.
hlavně aby na to šel rovnou nalepit ten kamenný obklad...
a co se týče provozních podmínek...?
musí být dole ta mezera? někde i psali aby byla co nejníže u země že si vložka nasává studenější vzduch..já ale mám podlahovku :)
a jinak stačí větrací mřížka nahoře u stropu aby šel horký vzduch od vložky do místnosti?

omlouvám se že to téma znova vytahuju, ale potřeboval bych ještě poradit. vložku mám těsně u komína a asi 10cm za vložkou mám stojný trám. čím ho mám správně odizolovat? nějakou tou stříbrnou (asi azbestovou) deskou..? nebo co se na to používá, příp. kde to koupit.
jinak vložku jsem zatim postavil vedle komínu na tři ytongy...myslíte, že ji může takto zkušebně napojit a zatopit než to uložení vyzdím a udělám obezdívku?
díky moc

Ja bych rozhodně posunul vložku dopředu.Vložka ma 200- 350°C.Takže vložku ,mezera 5-10cm potom obezdívka z cihel a zase odvětravanou mezeru mezi cihlami a tramem aspon 5cm.Rozhodně bych to zkonzultoval s kominíkem co vam bude dělat revizi komína - ten vam poradí.Je to OHEN - muže jít o život.Samozřejmě ji mužete zapojit - napasovat roury ,zatopit postupně podle navodu! Maly ohen,střední,velky aby se vypalila barva.Ničemu to nevadí.Akorat dat provizorní ochranu dat před tram(např plech) a hlídat.