Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysoušení odporovým drátem

provedl jsem izolaci zdiva ocelovými plechy, v některých místech zevnitř místnosti. Zde musely být plechy naraženy cca 12 cm nad podlahou. Místo pod plechy zůstává stále vlhké a odpadává omítka. Slyšel jsem o možnosti vysoušet takovéto místo vložením odporového drátu. Máte někdo s tím zkušenosti? Potom prosím o sdělení nejrůznějších nutných parametrů pro zajištění bezpečnosti. Děkuji.

no o tom zbytkovém teplu bych docela polemizoval, to není zbytkové teplo, to jen více ochlazuješ vodu která se vrací do kotle, tedy ji kotel o to víc musí ohřát. Nebo to špatně chápu?
Já kdysi něco podobného řešil a vyřešil tak, že podlahový beton jsem oddělil od obvodové zdi, asi tak 10 cm do hloubky (co dal kotouč flexy) a tak 3 cm do šířky abych vytvořil jakousi odvětrávací mezeru, překryté je to podlahovou lištou a po zhruba 5-7 letech konstatuji že vlhkost tam není (není vidět na zdi), zmizela po několika týdnech. Moje teorie je, že vznikla větší plocha pro odpaření vlhkosti. Není to nejsprávnější řešení, ovšem vykopat beton, udělat izolaci, beton ... se mi tenkrát nechtělo.