Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvalé umístění včelstva

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je nějaké omezení při trvalém umístění včelstva? Chovám včely u domu a mám strach aby si sousedé nestěžovali,proto se chci zeptat jestli není nějaké omezení v metrech , třeba že musí byt minimálně 10 metru od cizího pozemku?

Pokud vím, tak přímo umístění včelstev řešeno není, ale vztahuje se na tuto situaci (obecně) Občanský zákoník, který mj. nařizuje, že nesmíte sousedy obtěžovat "Nad míru obvyklou poměrům". Pokud máte zajištěný zdroj snůšky (předpokládám, přece je nenecháte hladovět) a směrem k němu budou včely překonávat pozemek souseda, mohl by to být problém - spíše tedy sousedský.
Nicméně pokud budou včely obvykle létat na jinou stranu, než k sousedovi, nevidím důvod ke stížnostem. Nezapomeňte také změnu stanoviště oznámit.
Přesné informace vám dá jistě místně příslušná organizace ČSV.