Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Škvárobetonové tvárnice

Zdravím,

mám prosbu, chtěli bychom stavět rodinný dům na místě bývalého teletníku (již 15 let nefunkčního). Budova teletníku je celá ze starých šedých tvárnic, chtěli jsme je využít při stavbě domu, jenže jsme teď zjistili, že můžou být škodlivé. Nevíte prosím, kdo a kde mi zjistí, jestli zrovna tyhle tvárnice škodí? A popřípadě jak s nimi naložit, kdybychom je kvůli škodlivosti nevyužili?

A nemáte někdo zkušenosti s přestavbou hspodářských budov na rodinný dům.

Za odpovědi předem díky.
Daniela

S tou škodlivostí je to tak,že se povětšinou dělaly z elektrárenského popílku,a ten byl prý radioaktivní.Proto se z toho přestaly dělat.Ale nevím žeby někdo zkrze to něco zboural.Hasiči mají ve výbavě detektory radoaktivity.Zkus to projet a uvidíš.Ale nebral bych to tak dramaticky a stavěl.Ovšem pokud nejsou teda prochcané od dobytka.Po zahřáti je to cítit čpavkem a to ničím neodstraníš.Je to i v základech a mnoho metrů kolem je zničená spodní voda.V tomto místě bych nikdy nestavěl.