Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakončení fasády

Dobrý den,
potřeboval bych poradit se zakončením fasády. Stavební firma odvedla nedbalou práci a polystyrenové desky nejsou uloženy na liště s okapničkou. Rovněž izolace sklepa je pouze nenasákavými polystyrenovými deskami bez uložení nopové folie a bez hydroizolace. Při deštích kdy vítr zahání vodu na stěnu, voda zatéká pod fasádu a vlhkost jde do bytu. Před vykopáním byl pásek nopové folie položen přes přechod izolace sklepů a fasádu a plně zasypán štěrkem. Uvažujeme o snížení štěrku o 10 až 20 cm pod zakončení fasády, výměnu nopové folie do hloubky cca 50 cm (víc asi nepůjde), ale to neřeší zakončení fasády kam zatéká voda.

Tome, "zakončením fasády" který detail?
"polystyrenové desky nejsou uloženy na liště s okapničkou." ale to nemusí být, opět je nutnáý detail, nejlépo foto
"nenasákavými polystyrenovými deskami bez uložení nopové folie" ale tam nemusí být nopovka, kde jste na to přišel.
"zahání vodu na stěnu, voda zatéká pod fasádu a vlhkost jde do bytu" detail fotku!!
namalujte výkres, takto se nedá najít řešení

Zkusím popsat původní stav s využitím obrázku IMAG0002. Na spodní části modro modrého rohu je vidět odprýsknutá bílá fasáda (od strunové sekačky když sekali trávu). Zde končil proužek nopovky a po tuto úroveň byl dosypán šterk. V tomto rohu byla vrstva šterku cca 4cm a pod ním hlína kterou jsme odkopali. V jiných častech byla vrstva šterku mezi 30 a 40 cm. Pod extrudovaným růžovým polystyrenem je betonová stěna sklepů bez další izolace u paty izolace by podle výkresů měla být těsnící páska. Stěna sklepů pokračuje až pod fasádu, kde navazuje cihlová zeď. Pokusil jsem se to nakreslit do řezu. Ve sklepech není viditelná žádná vlhkost. Vlkost se projevuje v bytě u podlahy na přechodu stěna podlaha. Myslím si, že voda stékala po stěně pod nopovou folii a zatékala pod nezakončené zateplení (obrázek IMAG0004) a vzlíná do bytu. Nevím zda je možné, že by to šlo ještě více ze spodu mezerami mezi deskami extrudovaného polystyrenu.

Předem díky za radu