Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto mytí auta

trochu hloupy dotaz, jen mi prosim poradte, cim je nejlepsi umyt auto..vlastnorucne..umyt, nalestit apod..u garaze mam k dispozici hadici se studenou vodou. Dekuju predem

Trochu?

Hadicí ostříkat z největšího bordelu, do kýble vodu a trochu jaru, auto omýt pomocí hadru nebo molitanové houby, nakonec opláchnout hadicí.

Dřív jsem po oplachu auto osušil jelenicí, teď na to už kašlu.

Leštěnku ideálně v barvě vozu, postupovat dle návodu.

WAPkou. U jedné benzínky mají WAPku do ruky, samoobslužnou. Jednou jsem jel kolem a vidím, jak tam někdo zajel se Škodou 120 a jal se WAPkovat. Začaly lítat vzduchem prorezlé plechy do slušné dálky, k nesmírnému veselí přihlížejících. Během mžiku mělo auto podobu žebřiňáku.

Také jsem mejval auto rukama, je to práce na hromadu hodin, bolejí ruce, člověk je mokrej jak bžďoch, hrozná práce. A těch sprostejch slov u toho. Nyní to nechávám za 120 umejt a navoskovat v myčce za pár minut. Skla musím přepucnout, mají od toho vosku šedé ťupky.

Já to umývám jen tehdy, pokud je to opravdu zasraný a to jen hadicí, popřípadně kýblem s vodou opláchnu, vyjímečně přidám jar a smetáčkem, nebou molitanem ručně omyju, pak opláchnu. Víc se s tím neseru, protože za chvilku to bude špinavý zas. Nemám garáž, takže jeden deštík a opět to nachytá bordel.

Kdysi jsem byl take takovy blazen a chodil myt auto wapkou a pak mokry az za usima jsem lital s hadrem a lestenkou, pri dnesnich cenach mycek se ale podobna sranda uz nevyplati, chodim myt zde:
cs.php podobnych bude jiste vice, jen si zjistit jakou kvalitu maji kartace, napr. poptanim se nejakeho staleho stamgasta, vysledek po dobre mycce je daleko lepsi nez pobihani s wapkou a jelenici, nehlede na usporu casu, ale kdo chce myt rucne, at myje.
Edit: u garaze mam taky hada se studenou vodou, ale nikdy jsem to nevyuzil, ale jsou tam i taci kteri to oplachuji po kazde jizde:-D

Kurňa, kde to je, když pojedu od Helbicha?
Poprvé a naposledy jsem si nechal umýt auto
u červené Benziny na staré Místecké.
To jsem si mohl vzít kýbl a hadr. Auto bylo napůl mokré,
hovno od ptáka na skle bylo vesele na svém místě.

BTW, prodejce mi doporučil mytí nového auta kartáčema za půl roku,
až lak vytvrdne.

P.S. Údajně někde v O-Přívoze byla myčka se slečnama,
nenašel jsem to na netu.

Auta se myjou deštěm ,je jenom jedna výjimka a to jsou škodovky ,ty se navlhčí jemnou rosou brzo ráno a pak jenom za pěkného počasí leští do vysokého lesku .....POZOR zadní část Škodofek se nemočí,protože stejně hnijou už od výroby .

Nejlepší lešticí prostředek na auto je prý lidské sádlo:-)
Já jezdím s autem do samoobslužné myčky - podobné jako je tahle:
http://www.karcherdav.cz/katalog/samoobsluzna-zari zeni-mycky-aut-a-autovysavace
ušetřím si asi za 70Kč bordel na svém dvoře.
Pokud tam jsou dvě hadice (jedna s tryskou, jedna s kartáčem) uchycené na stropě, je potřeba dávat pozor, aby se nesmotaly a ta hadice co se zrovna používá nevytáhla druhou hadici z držáku a ta svou koncovkou neotloukla auto. Mně se to jednou málem stalo a viděl jsem pár lidí, kterým se to povedlo.
Myčky s rotačními kartáči prý nejsou moc vhodné na nová auta, že se tam může poškrábat lak, pokud ty kartáče už jsou opotřebované.