Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obložení sprchového koutu

Dobrý den, původně jsem chtěl v koupelně zabudovat již hotový sprchový kout, líbily se mi kouty z Polska s párou, ale protože se mi dostalo rad, že ty kouty nejsou po elektrické stránce dvakrát bezpečné a nesplňují naše normy, zvažuju, že bych teda sprchový kout pouze vyzdil a uzavřel nějakýma dvířkama. Jde mi teď o to, zda je potřeba stěny koutu nějak izolovat, nebo zda lepidlo na dlaždice, kterýma budu kout obkládat a spárovačka vytvoří dostatečnou ochranu, aby voda nezatékala pod dlaždice a do stěn. Případně zda je potřeba pro tyto případy použít nějaké speciální lepidlo a speciální spárovačku. Díky za vaše názory.

Taky mi zedník řekl, že je to blbost a funguje to. U rodičů jsou ještě obkladačky na beton a taky dobré, jediná vada nastala při vypadnutí spáry, které si samozřejmě nikdo nevšiml. já mám vaničku a rodiče komplet dlaždičky s vpustí.
Ona ta sada pro izolaci včetně rohových pásek přijde bratru na 2,5tis. Třeba ve dřevostavbě bych si to nedovolil.