Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nátěr palubek do podkroví

Dobrý den, chci se zeptat za prvé jaká by byla nejvhodnější bezbarvá matná barva či lazura na nátěr, nejlépe vodou ředitelná? Chci aby to zůstalo přírodní. A zadruhé je lepší natřít i druhou stranu palubky alespoň jednou nebo ne, kdosi mě tvrdil že je lepší nenatírat, dřevo prý lépe dýchá? Děkuji za Vaše názory a odpovědi.

Vadasi, nejvhodnější barvu nenaleznete, páč takovou má každý doma. Dojděte do prodejny barev a tam najdete alespoň 5 druhů velmi si podobných nátěrových hmot, vhodné pro Váš účel.
Zapomeňte na dýcháni dřeva, nemá plíce. Domníval jsem se, že tento blábol s "dýcháním" stavebních hmot byl již mnohokrát vyvrácen.

Palubky je nutné natírat z obou stran, jinak se zkroutí. (většina)