Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PRISTAVBA K DOMU

Dobry den.plocha o rozměrech 36m čtverečných je přikotvena k domu a stojí na 4 ZDĚNÝCH sloupcích,z nich 2 jsou od sebe vzdaleny 8m.PPočítal to statik,ale známý projektant mě řekl,že Zděné sloupky se mu zdají nevhodné,bezpečnější jsou železné a vzdálenost dvou slopku se mu zdá velká.Staví to firma.Jaký máte názor ? Moc děkuji Lenka

Statik nie som, nepíšeš nič o priereze stlpov, 0,6x 0,6 m ?, ani o hlbke kde sú založené.
Videl by som to tak, že statik je teoretik-idealista a projektant-staviteľ je realista. Keďže som pesimista, a po tohoročných daždoch a následných zosuvoch pôdy, vždy rátam s horšou variantov a priklonil by som s k staviteľovi, 8 m je naozaj hodne, aj keby by na tom bol iba plot.