Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí kino

Dobrý den. Dostal jsem od spolupracovnice starší domácí kino značky LG a chtěl jsem se zeptat, co může způsobovat brum v basovém reproduktoru a jestli ho lze nějakým způsobem odstranit. A druhá věc, při přehrávání DVD se ozývá, taky jenom v basovém reproduktoru, zvuk jako ťťťť. Při přehrávání hudebních CD ne. Vím, říká se, darovanému koni na zuby nehleď, ale zajímalo by mě, jestli je to normální jev, nebo nějaká závada. Děkuji za případné odpovědi.

Je to závada, samozřejmě, žádný pazvuky to dělat nemá.
Brum v reproduktoru může být způsoben s největší pravděpodobností od zdroje. Jak moc je silný ten brum? Je závislý na regulátoru hlasitosti, nebo je hluková hladina brumu pořád stejná?

Můžete napsat přesný typ toho přístroje? Rád bych se alespoň podíval, jak to vůbec vypadá, abych mohl vyvodit další případné teorie.

Brum není pořád stejný a mění se, ale ne v závislosti na hlasitosti. Pokud se dívám na film, nebo přes den poslouchám hudbu, tak na vyšší hlasitost a brum není slyšet. Ale když se chci dívat, nebo poslouchat CD, večer, tak to dost ruší. Při přepnutí na rádio se brum ztratí. Jedná se o LG DVD/CD RECEIVER LH-D6230. Je už to starší kousek, ale jinak pro mé účely dostačující.

No, řekl bych, že ten brum bude furt stejnej, spíš se mění subjektivní vnímání posluchače - přes den je brum překryt okolními zvuky, v noci samozřejmě vynikne, když je okolí ztichlý.
Ještě otázečka - ten subwoofer je aktivní, nebo pasivní?
Hádám, se to bez otevření přístroje a proměření signálů (ideálně osciloskopem) opravit nedá.

Nie je to podivné, hustota záznamu, hustota "pitov" je iná u CD a iná u DVD. Optický system v danom zariadení proste za moc nestojí. Osobne nechápem tú umornú snahu oživovať mrtvolky CD a DVD playerov. Tak boli vyrobené, má to fungovať 2-3 roky, podla toho ako znie zákon o ochrane spotrebiteľa v danej krajine a šlus. Do odpadu. Kúp nové. Máš bojovať proti krizi a vytvoriť pracovné miesto a dat práci, nevadí že v Chine. Globalizace.