Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopravni nehoda

Zdravim!

Mam ciste ze zvedavosti maly dotaz. U nas pred praci doslo ted k dopravni nehode. Krizovatka tvaru + vodorovna hlavni, svisla vedlejsi. Bohuzel, pred nekolika tydny doslo k jine nehode, pri niz byla poskozena(a nasledne odstranena) lampa nesouci znacku dej prednost v jizde na ty vedlejsi. Takze po hlavni jel kamion(na + zleva) a vesele si pridaval, vidouc znacku hlavni silnice. Ze spoda(porad na +) prijizdi chlapik, zadnou znacku nevidi, zprava volno, kamion vlevo se neriti zadnou zavratnou rychlosti, ma pocit ze ma prednost a jede. Ted tu uz dve hodiny kolem toho pobihaji dopravaci a resi, CI TO BYLA VINA???
(pro zvedave, ridic osobaku odmitl osetreni a nevypada prilis zranene)

1) vina je na straně těch mamlasů, co odvezli s lampou i značku

2) z dua osobák x kamión je sice chyba na straně osobáku (byť za to nemůže) a normální policajt by mu za to neměl nic říct, vzhledem k bodu 1 - tak i musí dopadnout případné správní řízení, protože řidič osobáku určitě nebude souhlasit se zaviněním nehody

Jestliže závěr bude, že nehodu zavinili mamlasové ze správy komunikace, tak by to i správce komunikace měl hradit.

Další možností by mohla být Kancelář pojistitelů, tam by měli mít nějaký fond pro případy, kdy ti vznikne škoda např. někým, kdo nemá zaplaceno pojištění vůbec a podobné speciality. Ale to netuším, jestli je nějaká šance.