Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem se sekackou mountf TD 484 TR (B&S 450 series)

Zdravim, mame sekacku od mountfieldu TD 484 TR, je koupena minuly mesic, dneska jsem chtela sekat a sekacka jen "blafla" a uz se nerozjela, vylila jsem olej (vmountfieldu rikali po 6 provoznich hodinach) byl uplne cerny, nalila novy presnepro tuto sekacku, dolila i benzina startuju a startuju a sekacka uz nechytne, pred tim sla bez problemu... neporadi nekdo?

PS : kdyz se vicekrat zmackne "sytic" sekacka na vterinu naskoci a hned zdechne

prosim poradte, nevim si s tim rady

Jste si jistá že jste udělala všechno správně? Nalila jste správný a čistý benzín(bez oleje)? Pokud jste měnila olej(předpokládám že jste jej nalila do správného otvoru a do patřičné výše hladiny), tak jste možná sekačku převrátila na bok a náplně mohly všemožně natéct. Chce to pak nechat chvíli stát aby se vrátily na původní místo. Zkuste to zítra znovu. Párkrát zmáčkněte na pumpičku na karburátoru a pak energicky zatáhněte za startovací lanko(samozřejmě u toho držte madlo plynu). Pokud na 2-3 zátahy nechytne, tak si s tím asi sama neporadíte.

jj vše jsem udělala podle návodu, než se to nalévalo, chtěli odpojit takovou tu černou věc od věci, která je bílá (nevím, zda je to ta svíčka), nicméně vše jsem dělala podle návodu, sekačka se nakláněla jen směrem za řídítkama, na bok ne..to říkali v prodejně, že se nemá, nu a podle návodu jsem dole našla šroub, kterým se olej vypouští, nechala jsem celé vypustit (tekl černý olej), sekačka se pak normálně postavila, odkryla jsem horní uzávěr,kam se lije olej, jsem nelila olej (zakoupený ještě v prodejně MF, takže musí být sporávný), nu a pak jsem ještě dolila benzín do nádržky s benzínem...a sekačka škytne jen když hodněkrát zmáčknu to červený tlačítko na sycení (tj. pumpička karburátoru?) naskočí a zdechne, zkusím to dnes až přijdu domu a dám vědět..díky

pokud je nová tak snad větší závada by tam neměla být

vyčistit filtr, nastříknout 3x stisknutím, držet táhlo plynu a startovat. při startování tu sekačku vždycky kousek nakloním dozadu (jako kočárek přes obrubník) ať nejsou nože v záběru trávy a usnadní se startování)

Mohl by být nějak omezen přívod paliva nebo naopak paliva moc. Zkus nastavit malé otáčky(želvu).
V návodu bohužel nejsou vidět trysky paliva i ty mohou být ucpané, i když u nového stroje spíš jen povolené.
Trysky(mosazný šroubek) by měly být v místě kam vede lanko regulace otáček a lanko samotné také omrkni jestli není někde vypadené.
Po neúspěšném startování vyšroubuj svíčku a zjisti jeli vlhká od benzínu.(Povoluje se proti směru hodinových ručiček).

Strašně jsem se s podobnou navztekal, až teď vím, že je blbá ta pumpička a musím pumpovat víckrát. Pokud se dostane olej do motorového prostoru, šel by při blafnutí namodralý dým a je nejjednodušší to nechat vyčistit, to se nerozchodí.

olej by neměl být rozlitý, to se prý děje právě když se to položí na bok..já to zvedala jen směrem za "řídítky", koukala jsem včera na tu svíčku, sundala jsem z ní "fajfku" nebo jak se tomu říká, svíčka je bílá a na jedné straně má čárku, jak když ji trochu něco spálí..takovou maličkou..myslíte, že to může znamenat, že ta svíčkaje v háji:??? Nu a s tou pumpičkou..kolikrát to mám tedy pumpovat, protože někde se zase říká, že se nesmí přepumpovat, aby nebyla přechlastaná? Díky

svíčka je bílá a na jedné straně má čárku, jak když ji trochu něco spálí..takovou maličkou..myslíte, že to může znamenat, že ta svíčkaje v háji

Něco z tebe bude :-) .... Ano je možné, že svíčka je v háji.
Měla jsi po neúspěšném startování odšroubovanou svíčku?

Já bych to tipoval na můstek na svíčce. Doufám, že k sekačce je nějaké příslušenství. V tom najdeš klíč na svíčku. (taková šestihranná trubka:-)). Sundej fajfku, nasaď klíč na svíčku a do leva povol, jde to dost ztuha. Na svíčce, na části která je v motoru, jsou dva kontakty. Jeden uprostřed rovný a druhý ohnutý. Mezi nimi je mezera asi 0,5 mm. Tuto mezeru vyčisti třeba pilníčkem na nehty. Také očisti okolí těch kontaktů. Ten bílý porcelán, co je pod fajfkou taky očisti a svíčku našroubuj zpátky. Dotáhni klíčem, dost silně ale s citem. Zkus nastartovat. --- je také možné před montáží funkčnost svíčky vyzkoušet. Svíčka se zastrčí do fajfky a přiloží kovovou částí (šestihran) na některou kovovou část motoru (žebra válce), tak aby bylo vidět na kontakty. Nějak přichytit -zašprajcovat, nedržet rukou -kope:-) Zapnout zapalování a zatáhnout za start. táhlo. Jde to lehce. Mezi kontakty musí skákat jiskry. Pokud se takto nepodaří sekačku oživit, je asi problém v karburátoru. Ale vzhledem k velmi krátké době provozu to nepředpokládám. Ale v tom případě je nutno uplatnit záruku.8-)