Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Vibrační bruska - co ano a co ne?

Ahoj,
stojím před úkolem vybrat vibrační brusku. Bude to jen pro kutilské účely, použije se sem tam na chvilku, řekněme jednou do měsíce. Hlavně na dřevo. Máte nějaké tipy/zkušenosti, čeho se vyvarovat?
V podstatě řeším dilema, jestli vzít tu nejlevnější (cca 400 Kč) s tím, že na to šmrdlání postačí, nebo vzít něco trošku značkovějšího se slabším motorem za cca litr. Profi nářadí zavrhuju rovnou, neužiju to.

Uvítám diskuzi nad následujícími tématy:

Síla motoru - 130W, 200W, 380W atd.
Brusná deska - plast nebo hliník? Hliníkáče jsou už dražší, ale najdou se výjimky.
Nějaké zásadní rozdíly v uchytávacím systému brusného papíru?

Děkuji.

Hele a chces urcite vibracku? Ja sem to tu resil nedavno, nakonec sem si koupil excentrickou za nejakech 900 v OBI a zatim mimoradna spokojenost. Se 40 papirem to bere docela rychle a se 120 to brousi hladce, mnohem vetsi spokojenost nez s vibrackou, a tech sem mel v ruce nekolik od extralevnejch(zhebla extrarychle) po profi.