Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompostér - místo usazení

Dd. Už jsem jednou tento dotaz psala, ale bohužel ťo vlákno teď nemohu najít. Ptám se proto znovu.
Ptala jsem se, zda je možno usadit kompostér na beton na dvorek. Odpověď zněla "Proč ne??", lze. Jenže teď jsem četla článek, kde se výslovně píše, že je třeba u kompostéru kontakt se zemí, to znamená, musí být dno na trávě apod. Co tedy myslíte vy? Já mám prakticky možnost pouze na betonu, na malinkou zahrádku mi nejde.

Já myslím že kontakt se zemí není nutný jen pro vlezení žížal, ale také pro to, aby do kompostéru vzlínala zemní vlhkost. Jinak při delším suchu na slunci může vyschnout, čímž se proces rozkladu naruší. Občasný kýbl vody však tento nedostatek vyřeší.8-)

Vodu jsme tam občas lili i když byl tenkrát u rodičů v zahradě na zemi. Nebo , když pršelo, otevřeli jsme víko. Dnes jsem po komposteŕu koukala, a jsou to docela finanční dardy. V OBI ten, který by se mi líbil, za 1300 Kč a něco!