Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení

Dobrý den
Potřebuji zateplit střechu sedlovou,krovy pobité prkny a krytina šindel ,u hřebene metr pod ním jsou větrací otvory ,po metru od sebe.Pod bedněním tedy udělám dodatečnou vzduchovou mezeru snad stačí 4 cm pro cirkulaci vzduchu.
Tak že na krokve přímo pod bednění připevním latě ,udělám drátěný výplet ,na to nějakou asi hydroizolaci,nevím jakou ,dále mezi krokve izolaci 12 cm ,ted nevím jak dál potřebuji pod krokve podélně dát izolaci 8 cm.silnou mám dát mezi tyto izolaze nějakou zábranu? a jakou ,na krokve před vložením připevním krokvové závěsy mezi ně vložím izolaci tu 8 cm.pak asi nacvakám na závěsy profily ,pak pres ně nalepit parozápranu a jakou?Pak nevím zda mohu přímo dát sádrokarton ale to dost poruším tu parotěsku a nebo upevnit zase profily a pak sádrokarton ,čím vznikne vzduchová mezera.Jak v místech kde jsou střešní okna,nasávací otvor bude dole po dvou metrech pak střešní okno a nahoře na střeše je otvor pro větrání,stačí když ponechám jen vzduchovou mezeru bez přirozené cirkulce vzduchu jen s jedním otvorem,nebo toto řešit nějak jinak?
Prosím o radu.Míla

Zdravim.

Nerozumim, proc budes delat drateny vyplet nad izolaci. Ta se pripadne delava pod izolaci, aby nevypadla. Co se tyce hydroizolace, doporucuji kontaktni folii. Na tu muzes prilozit primo izolaci. pokud das nekontaktni, tak se musi mezi folii a izolaci vetraci mezera.Mezi isolaci 12 cm a 8 cm muzes dat parozabranu, akle nemusis. tu muzes dat az pod 8 cm isolaci. je to na tobe, ajk se ti to bude delat.- Ale doporucuji dat parozabranu az na rost na sadrokarton.

Složení střechy tedy bude jestli jsem dobře porozuměl.
1.Mezi krokve dodatečně napnu membránu Jutadach 135/nebo jiná?/
2.vložím izolaci 12 cm předem ale na krokve připevním závěsy
3.Nacvakám profil
4.Mezi profil vložím izolaci 8 cm
5.Přes profil a izolaci nalepím Jutafol AL 170/nebo jiná?/
6.Zhotovím další rastr čímž vznikne vzduchová mezera/jak připevnit tento rastr abych co nejméně provrtal Jutafol AL 170
7.Připevním sádrokarton
Jak mám toto řešit kde jsou střešní okna?Mám to v těchto místech řešit bez vzducové mezery jen z membránou?Nebo jen jiou folií.
Všiml jsem si že někteří přímo na parozábranu montují sádrokarton,je to možné?

Rád byh se ještě zeptal,budu zateplovat strop který přesahuje přes obvodovou zed do venkovního prostoru,jak tento strop zateplit,zespodu venku je pobit palubkami ,vmístnosti pak také palubkami,nad stropem bude obytný prostor/podkroví/,strop v místnosti butu zateplovat izolací Ursa 18 cm,rád bych zda nad kuchyn mám dát nějakou folii a jakou?Pak koupelna bude sádrokarton také 18 cm Ursa jaká tam folie,nad ostatními místnosti být folie nemusí,nebot podkrový bude také vytápěno? Venkovní srtrop folie jaká pak 18 cm Ursa a jak dál.
Děkuji za radu Míla