Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krčení pásky

Umí někdo poradit, co může být příčinou krčení videopásku na jeho okraji. Je možné, že je opotřebovaná přítlačná kladka? Dík.

Záleží, jak jsi zručný. Otevři stroj, vlož nějakou nepodstatnou kazetu a zkoumej, kde se to vlní, poslouchej kde to drhne. Aby ti to vcuclo pásek rozebrané, je třeba přelepit černou isolepou postranní (infra)fotodiody čidla konce pásku (bacha, rychlopřevíjení se pak samo nezastaví!). Netroufáš-li si na to, vol opravnu.

Video jsem otevřel a spustil kazetu. Je tam takový trn na pružince, který napíná pásek a na ten když zatlačím, tak se pásek vyrovná a nekrčí se. Ta pružinka má tři polohy. Můžu ji posunout, aby se pásek víc napínal a tím to brát jako vyřešené?