Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypadávající jistič v bytě ........

Dobrý den,
posledních 14 dní se v mém bytě vyskytl problém s vypadáváním jističe při zapnutí sporáku,pračky.Vše v pořádku,po pěti minutách v celém bytě "tma,ticho" a vyskočení jističe na chodbě.Dojdu jistič nahodit,ale opět jen zhruba 5 minut,poté opět tma a ticho.Jetliže mám zapnutou TV,PC,rychlovarná konvice+drobné spotřebiče včetně potřebného svícení vše je v pořádku.V čem múže být problém?Za radu(y) předem děkuji.

Nepoznáš ako vyzerá bežná elektrika v paneláku, byte ? Typicky na chodbe jednofázový istič 25A, za elektromerom. V byte následne 5-8 okruhov, 3x svetelný 6A, 3-4 x zásuvky v miestnostiach 10A, 1-2 x samostatná zásuvka 16A /pračka, el sporák /