Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na praskání dřeva

Dobrý večer, stavíme u strýce přístřešek ze dřeva a máme problém s praskáním dřeva. Jedná se trámy a krovy ze smrkového dřeva. Chtěl bych se zeptat, jak nejlépe zabránit praskání dřeva? Vyschnutí není možné, z důvodu časové tísně a nutnosti stavby. Lze nějak potlačit nebo zastavit praskání? Například nalakovat? Díky za rady.

Nepomůže ti nic. Nejdřív se má pokácet strom, nechat kládu vyschnout, potom nařezat na trámy, ohoblovat, něco z toho postavit a pak natřít. Když vynecháš vyschnutí, tak ti to popraská ať to napatláš čímkoli.

Na druhou stranu, "hezky popraskaný" trám vypadá pěkně...