Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strop

Dobrý den

mám dotaz ohledně složení stropu při rekonstrukci rd.Při koupi rd bylo nutné vyměnit stropní trámy staré jsme nahradili nosníky Istabil(dva trámky mezi ně osb deska) zespoda je parozábrana osb 22 mm pd a přímo na to sdk 12,5mm.
Dotaz zní je to správně nebo sdk zabvěsit na profily plechové?

Děkuju za odpověd

U stropu jsem se jeste nesetkal stim, ze by nekdo pridelaval primo na OSB desku. Ale na pricky jo. Proto bych to klidne udelal, ale je potreba pouzit vruty urcene do dreva a ne na plechove profily. Jsou to ty same (cerne) ale maji vetsi stoupavost zavitu.

Pokud šrouby nenarušíte parozábranu, můžete sádrokarton přišroubovat přímo na OSB, Jinak bych doporučoval na OSB nasponkovat par. např. Jutafol 150 AL, slepit AL páskou, u krajů na ostatní konstrukce použít Jutafol Mastic. Poté kovový rošt a desku.