Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prasklý závit v plastové vodovodní trubce

Dobrý den,
V kuchyni se stala nemila vec, praskl kovový závit v plastové vodovodní trubce, která je zabetonovana ve zdi a přez tento spoj teče voda.
A chtel bych se zeptat jestli existuje nejake lepidlo/tmel pro opravu spoje,
nebo nějaka ucpávka, která by to dokázala spolehlivě utěsnit. Trubku nemusíme použít, vodu do dřezu si mužeme vyvést jinde.

Ještě dodám je to studena voda ke dřezu, tlak nevím.

Děkuji za každou radu.

Jestli pochoduje to jen ucpat, tak prodávají v Horním Bachu takovou epoxidovou formelu, takový dvousložkový váleček formely, vnitřek je z té druhé složky. Na tom je namalované vodovodní potrubí. To tvrdne i pod vodou (ale doporučuji vodu zavřít, tlak to dokud neztvrdne nevydrží). Tím to ucpat. Jestli to má být funkční přívod vody, jedině vysekat, nebude to hluboko, stačí ustřihnout trubku a navařit nový ten zavit případně ustřižený kus nahradit. Práce na hodinku i se zapatláním maltou.