Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nádrž na děstovou vodu na WC

Zdravím
Uvažují že z bojleru na ohřev vody po upravě nádrže bych použil čistě nádrž na zachytávaní deštové vody kterou bych používal na splachování WC a potřeboval bych vědět jak s přívodem vody viz. náčrt http://www.q3.cz/view.php?filename=42Bez_n_zvu.jpg
chtěl bych vyřešit jak přivádět do WC vodu když bude v nádrži voda tak chci aby voda tekla z nádrže do WC a když dojde v nádrži voda tak aby zase tekla voda z vodárny chcí vědět jestli by byl nato nějaký automatický.ventyl který by přiváděl vodu do WC nádrže který by to automaticky dělil když bude voda v nádrži tak aby to šlo z něho a když dojde tak zase z vodárny. A nebo bych musel přivádět vodu z vadárny přímo do nádrže z bojleru když tam nebude deštová voda
poradí te mě jak by to šlo vyřešit? abych ušetřil za energii
Děkuji

Právě že to jednoduché je.Stačí přivádět vodu z nádrže malým membránovým čerpadýlkem ne přes ventil,ale přímo.Čerpadélko spouštět časovým relátkem,aby se nádrž jen naplnila,čas je třeba odzkoušet.Malé přeplnění nevadí,přepadem přeteče.
JABRAKA

Mám to vyřešené jednoduše: na půdě sud a v něm jako čerpadlo zahradní fontánka. S převýšením asi 2m to dává dostatečný tlak a funguje velmi dobře. Fontánku zapínám a vypínám pomocí čidla v nádržce WC. To čidlo je spolehlivé a levné: na plováku je drátem připevněný magnet a ten při přibližení spíná jazýčkový kontakt. Při sepnutí kontaktu se fontánka vypíná pomocí elektroniky. Jediný negativní výsledek této instalace byly nezvané návštěvy zoufalých chlapců od vodáren. První rok po instalaci mě každé čtvrtletí navštívili a kontrolovali vodoměr.Tyto nezvané návštěvy mi ale zas tolik nevadily, protože jsem je vnímal jako potvrzení faktu, že od nich ke mně přitéká méně vody a hlavně ode mně k nim odtéká méně peněz.:-)))))