Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Deštová voda

Ahoj, mám chatu o rozloze cca 55m2. Vedle chaty na obecním pozemku vede struha, která svádí případnou vodu z okolních polí a ústí v místním potoce (žádná kanalizace).
Zvažuji, že dešťovou vodu ze svého pozemku svedu do tohoto rygolu. Brání mi v tom nějaký zákon?
Díky za poznatky.

Ale zák.č. 254/2001 §6 praví:

(2) Povolení nebo souhlasu vodoprávního úřadu rovněž není třeba k zachycování povrchových vod jednoduchými zařízeními na jednotlivých pozemcích a stavbách nebo ke změně přirozeného odtoku vod za účelem jejich ochrany před škodlivými účinky těchto vod.

Popř. další výklad je zde t.py viz odstavec o vsakování srážkové vody

Nebo hledám ve špatném chlívečku? :-(