Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvuková izolace mezi trámy

Dobrý den,

Momentálně stavím novostavbu a jelikož mám možnost vlastního dřeva , zrealizoval jsem trámovou podlahu , trámy 200 x 150 mm , záklop 30 mm deska, na záklop protinášlapový mirelon a anhydryd . Jak nutné je akusticky odhlučnit strop, pokud ze spodní strany bude strop ještě snížen 0 15 cm a pak bude sadrokarton . Mezi a pod trámy by takhle vznikla mezera cca 350 mm. Musím tuto mezeru vyplňovat vatou , či jinou izolací ( prosím poraďte typ ) a pokud ano , jakou tlustou vrstvou ? Přízemí i podkroví bude vytápěno. Děkuji za radu

Plaček Petr

Jedna věc je tepelná izolace,druhá protiprůvzdušná a kročejová izolace.Zamezení průniku hluku a zvuku podlahou je dosti složitá záležitost,v podstatě daná normou ČSN 73 0532.-Akustika.Přenos zvuků je charakterizován rozsahem kmitočtů 50 - 3500 Hz.Tyto kmitočty jsou pro průnik zvuků stěnami či podlahou rozhodující.Zachycení tohoto spektra je potřeba především velká hmota stropu,nebo mezibytové příčky.Proto tomu vyhovují masivní betonové stropy.U sestav suchých stropů je řešení,na nosné konstrukci třeba z trámů,položené betonové dlaždice na podložce z minerální vlny.Na tomto podkladu se pokračuje plovoucí deskou se slepených sádrovláknitých desek.Pak není problém dosáhnout odstup kročejového hluku až 65 dB.Norma udává hodnotu 56 dB.
JABRAKA