Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení motorku a koncových spínačů

Mám motorek (12V=), který přes ozubený hřeben hýbe táhlem. Po změně polarity jede zpět. Nemá žádné koncové spínače, je to úplně holé. Potřeboval bych nějaké takové zapojení motorku, koncových spínačů, relé,... kdy po stisku tlačítka se motorek rozjede, dojede na druhou stranu a vypne se. Po dalším stisku tlačítka jede zpět.
Jistě už to někdo řešil, neměl by, prosím, někdo nějaký tip.
Dík

Nedávno mi měnili ovládání centrálního zamykání u auta. Vzhledem k tomu, že když to fungovalo, dělalo to "cvak" jsem si myslel, že tam je elektromagnet, vyžádal jsem si vadnou součástku k rozebrání. Je tam elektromotorek, šnekový převod a táhlo, koncáky žádné a jen dva kontakty pro připojení, tak předpokládám, že ovládání má na starosti elektronika - polarity napájení, asi i kdy motorek vypnout, protože zajel až na konec a dál už nemůže.
[d-soubor-49969.jpeg]