Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odstranit vteřinové lepidlo na stole?

Ahoj,
stala se mi nepříjemná událost - lepil jsem vteřinovým lepidlem, lepidlo mi vyklouzlo z ruky a mám teď na stole tři nevzhledné bílé fleky. Ihned jsem kolem udělal "bazének" z plastelíny a nalil tam teplou vodu se saponátem, ale už uběhla hodina a nezdá se, že by to šlo dolů. Našel jsem tu obdobná témata, tam právě radí tohle a odstraňovač lepidla - nemám tu nikde v okolí OBI/Baumax/Hornbach, abych ho sehnal. Existuje ještě nějaká jiná "babská" rada, jak to dostat dolů?

Hrubou vrstvu odstranit mechanicky opatrným škrábáním, zbytek zkusit vodou ale ne jen nechat stát, nýbrž pod tou vodou něčím to lepidlo stále šmrdlat až do úplného odšmrdlání. Jestli je ten sekunďák na bázi propylesteru, ten je vodě odolný, pak pomůže jen zmíněný odstraňovač.

Chyby byla neuvedení, že je to lakovaný dřevený stůl. Teď asi fakt jen přelakovat, nebo koupit nový. Brácha si takhle naběhl taky, pečlivě pracoval na igelitu a novinách, takže si nevšiml, že to dírkou proteklo a naopak to nemohlo uschnout a flek jako hrom.

buď rád, že nemáš ze sekunďáku pleťovou masku, jako jsem měl já, když jsem jím lepil odstávající kachličky a oni se mi samozřejmě sesypaly a já jak cuknul, tak se celej postříkal včetně očí.. a byl to bohužel vietnamskej sekunďák, kterej na rozdíl od toho z tesca opravdu účinkuje za sekundu a fakt lepí... trochu jsem zadepiloval... fousy už mít asi rovnoměrně nikdy nebudu :.(