Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem potíže s plynovým kotlem

Zdravim, mám velké potíže s pl.kotlem Junkers a ani zavolaný zaplacený "odborník" si s tím nevěděl pořádně rady. Při puštěné vodě (sprchování) se nahřívá voda do určité teploty kdy nějaký bezpečnostní teplotní čidlo kotel vypne a po ochlazení se kotel zase zapne. V praxi to znamená, že zhruba minutu teče ohřívající voda a další minutu studená. Dříve to dělalo jen někdy, celý kotel se vypnul(Error) a už se nezapnul. Pan odborník tvrdil (bohužel jsem u toho nebyl), že je to špatně zvolenou konstrukcí domu a že s tím nic dělat nepůjde (asi kvůli sání?). Je asi tak 10 let starý, dům i kotel. Díky všem.

Zavolat jiného odborníka. Kotlu musí být konstrukce domu srdečně jedno. Jsi z okolí Prahy? Pak tam mohu někoho poslat z mých lidí. Vypadá to na vadné bezpečnostní čidlo. Případně mi tady kolega našeptává, velmi malý tlak vody, ucpané trubky kotelním kamenem - dojde k místnímu přehřátí. Jestli je velmi tvrdá voda, může být zarostlý kamenem celý výměník v kotli - za 10 let je to pohodlně možné.