Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drevene vnitrni parapety - bude problem?

dobry den vsem

udelal jsem si do domu smrkove drevene parapety na miru, ceka mne pouze jejich osazeni.
Zajima me vas nazor, zkusenosti, rada jak je osadit spravne abych se vyvaroval problemum z neznalosti.

Okna jsou nova, standardni drevena dvojsklo.
Osazena do zdiva tloustky 45cm plna cihla (zleva, zprava a shora). Spodek oken je osazen na dozdenem zdivu s cihly Heluz STI44cm. (zmenseni stavebniho otvoru po puvodnim bourani.)

Parapety planuji osadit na nizkoexpanzni PU penu hned na tu Heluz cihlu. Tloustka parapetu (dreva je cca 3-4cm)

Starost mi dela to jestli skrz ty otvory v cihle nemuze nejakym zpusobem proudit vzduch a ovlivnovat parapet? Kondenzovat voda zespoda? Nebo neco takoveho.

Nebo radeji dat pod parapet alespon 1cm polystyren?
Dekuji za kazdou radu, pripadne dalsi dotazy doplnim.

Pekny den
DKK

Parapet vypadá velmi zajímavě. Je to stylové, mně se to líbí. Ale protože masiv je masiv a hne se téměř vždy, snažil bych se co nejvíc omezit přístup vlhkosti z cihel. Takže bych parapet zamazal a vyplnil všechny voštiny (otvory), pak bych ho natřel tekutou hydroizolací a až pak lepil desky. Možná zbytečně přeháním, třeba by to ani nebylo nutné, ale pro svůj dobrej pocit bych to takhle udělal.