Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz pro elekrikáře, motorový spuštěč SM 1

Dobrý den, leta používám motorový spouštěč SM 1 k zapnutí čerpadla, nyní po stalčení "zapnuto " je čerpadlo nefunkční, až po několika zapnutí a vyúpnutí nebo přidržení se čerpadlo rozjede a baňka se naplní, může býti v tom nějaká závada ? Podotýkám, že nejsem elektrikář, díky za radu.

Dobrý den. Ten motor má jakej výkon? Nešel by ten motor k síti připojit rovnou bez spouštěče, přes nějakej tahovej vypínač?(ale vinutí bych zapojil provizorně do hvězdy - aby nárazové proudy byly menší - platí pokud to není motor s kotvou nakrátko), aby jsme vyloučili chybu spoušťeče či motoru...Domnívám se, že do 3KW se nechá motor připojit rovnou k síti... Pak je taky otázka čím to je jištěné :-). Když by to náhodou nešlo, tak bych si zkusil od někoho půjčit funkční spouštěč...nejlépe od Mullera

SM 1 nemá nic společného s rozběhem hvězda - trojúhelník. Jedná se o kombinaci vypínače, jističe a tepelné ochrany. Pokud nejde dobře zapínat, (ale když se to podaří tak motor normálně běží), tak je vadný pravděpodobně spouštěč. Lze nahradit obyčejným spínačem, ovšem motor nebude chráněn proti nadproudu. Nejlepší bude koupit nový, ale musí mít stejné hodnoty. Například tady je nabízejí http://obchod.remont-cerpadla.cz/elektroprislusens tvi/