Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonové schodiště před barákem

brej den,

potřebuji vybetenovat vstupní schodiště k RD. je to cca 3 schody šírky 1m.

vstup do baráku mám cca 0,7 m nad terénem. před dveřmi je podélně taková nadstřešená "veranda,rampa" cca 5m x 1m., schody by se asi měly provázat roxorem s tou verandou. mají se provázat?

a dále se chci zeptat:
- jakou šíři vykopat základový pás pro tyto schody, a jakou hloubku? je třeba dělat izolaci mezi schodem a základem? a má se to betonovat na dvakrát (základ zvlášt, schody zvlášť), nebo stačí najednou, schody i základ dohromady?

díky moc za odpovědi

Vzhledem k tomu, že jde jen o 3 schody a jen metr široké, vykopal bych základ pod celým schodištěm (cca 0,9 x 1 m) do hloubky 80cm. Jestli kotvit (provázat), nebo nekotvit.., toť otázka. S jistotou bych se vyjádřil, kdybych viděl na místě. Pokud ale kotvit, tak pořádně. Otázka betonáže je na Vašich schopnostech. Bez problému lze zabetonovat najednou. Není důvod nadvakrát.