Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jakou pákovou baterii koupit

Můžete prosím doporučit, nejlépe z vlastní zkušenosti, značku pákové vodovodní baterie, která funguje jak má a pokud možno za dobrou cenu? Koupelnu mi dělala firma a baterie které osadila, jsou naprosto k ničemu. Zejména mi jde o plynulý rozsah regulace teploty, kterou tyto baterie regulují z celého rozsahu pohybu páky asi tak 3cm kolem středu a navíc spíše kvadraticky než lineárně. Takže seřídit správnou teplotu vyžaduje v rukách chirurgickou přesnost. 5mm doleva - příliš horké; 5mm doprava - příliš studené. U baterie v umyvadle se to nechá přežít, ale ve sprše je to k vzteku a o zdraví. Chtěl bych tedy baterii která skutečně (plynule)reguluje pokud možno v celém rozsahu páky.

Dobrý den,když se bavíme o té baterii,máme vestavěnou na sektorové desce u dřezu pákovou,rok starou.Při zvedání tj.při otevírání a zavírání tato nepříjemně vrže.Čekám,kdy mi zůstane v ruce,nebo ji vůbec nezavřu.Mám od ní pouze nepotvrzený záruční list-baterii kupoval syn,ovšem prodejku pro případnou reklamaci nemám.I kdyby reklamaci uznali,stejně asi musím koupit jinou.Neví,někdo,co s tím,aby nevrzala? Děkuji za odpověď.

U nástěnných se hlavně s roztečí, nekupovat podle odhadu aby se nemusela vyměňovat. Na trhu jsou 100 mm i 150 mm (i když někteří výrobci mají malou odchylku třeba místo 100 mm o 5 mm menší, tedy jen 95 mm a je třeba pootočit etážkama a rozteč upravit ve zdi, pokud to jde).

Dobré je mít i ostatní baterie v bytě od stejného výrobce (dřez, umyvadlo, vana, sprcha, apod). Je dobré koupit přiměřenou kvalitu, na dyzajnu tak moc nezáleží, spíš na možnosti budoucího servisu a náhradních dílů, takže domácí výrobce by mohl mít přednost. Například metalia, pro normální vybavení bytů stačí řada 55. Při výměně staré baterie za novou člověk někdy žasne, jak je potrubí u teplé vody zarostlé vodním kamenem. I takovou vodu musí dobrá baterie vydržet.

Máme baterie Kludi a absolutní spokojenost. Do sprchy bych samozřejmě dal termostatickou - my jí tam tedy máme a rozhodně bych už nikdy pákovku do sprchy nechtěl - tedy na chatě jí máme ve sprcháči a co fakt miluju, je když se shejbnu abych si namydlil nohy, zadkem stčím do páky a buď se zamrazím a nebo mi to ten zadek uvaří ;-)

Já sem měl pákovou baterii taky, značku nevím, ale vydržela asi 5 let, pak se ulomil ten čudl (hranol) na kterém je nasazená páka, jelikož je plastový. Nový vnitřek do baterie stál asi 300 Kč, tak sem se na pákovou baterii vykašlal, a koupil sem v bazaru normální kohoutkovou, jelikož stála 100 Kč celá baterie :)
Pákový baterie jsou k ničemu. Náhradní kohoutky najdete leckde zadarmo, těsnění stojí pár kaček, takže pákovou nemá smysl pořizovat. To je aspoň moje zkušenost.