Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno přívod vody k bojleru netěsní

Nikdy jsem nebyl kutil ale teď jsem byl okolnostmi donucen vyměnit bojler. Problém je ve spoustě všelijakých redukcí a různých trubek. Nejprve je tam plastová trubka která je asi v pořádku a na ní nějaká nástavba s matkou na 30ku klíč, potom redukce na 24 klíč a nakonec hadice opletená kovovými vlákny. Myslel jsem že jako těsnění stačí takovy plastovy kolečko, ale i když utahuji jako blázen pořád něco kape. Mám tam dát do závitů ještě nějakou koudel do závitů nebo je problém někde jinde?

Problém ale může být v nějakém jiném spoji - podle toho, jak to popisujete, jste tam něco původního nechal a něco nového připojil. Problém může být v tom, že při povolování původního přívodu mohl povolit i jiný spoj než ten, do kterého jste vložil těsnění. Po trubce to potom může stékat jinam....
Klíčové bude zjistit, odkud to teče, ten spoj rozdělat, očistit dosedací plochy, zkontrolovat stav těsnění (pokud je staré nebo křivé, tak vyměnit) a zašroubovat zpátky. Není nutné nic dotahovat "na krev" - obvykle tím docílíte právě jen deformace těsnění).

Tak se to nakonec vyřešilo takto - v obchodě jsem koupil těsnění k tomu vývodu z té plast trubky - bylo úplně jiné větší a silnější než jsem dostal předtím (to byl asi ten hlavní problém). Dozvěděl jsem se že tam kde je nějaká plocha tak se dává těsnění a tam kde není jen ta koudel. KDyž jsem to zkusil spustit bojler se jakž takž v pohodě naplnil ale když začala voda vytékat ukázalo se že teče v té redukci (zapomněl jsem tam při mých experimentech dát tu koudel. Podobně tomu bylo i v připojení pojistnýho ventilu. Dal jsem tam takovou vrstvu koudele, že jsem to jen stěží namontoval, ale podstatné, že už to vůbec neteče.
Děkuji všem za pomoc.

Zdravím
Mám taky podobný problém mám solární systém a z trubky ve spoji která je utešněná jakousi bílou nití prosakuje voda ale zdůvodu ze je vtom nemrznoucí směs to nemůžu rozebrat a přetěsnit dalo by se použít na ten spoj z vnějšku nanést tmel v tubě mám tmel první pomoci s kterou se dájí tmelit kovy i za mokra nebude to vadit tomu těsnění.
Nebo nějaký jiný způsob
Děkuji všem za rady

Dá se sehnat taková gumová páska se samovulkanizačními schopnostmi, jako provizorní omotávka by stačila. Tlak tam asi moc velký nebude.
Jde jen o překlenutí doby k termínu opravy.
Demontáž se bude muset stejně provést. Ta bílá nit je buď cancour teflonové pásky, nebo těsnicí provázek co se používá místo koudele.